להזמנות חייגו

09-956-48-50

ספא - מאיפה זה התחיל?

לאנשים שבינינו, שאוהבים לקחת לעצמם פסק זמן מהחיים, כנראה מוכרת היטב המילה: ספא. ספא הוא מקום, שאליו מגיעים אנשים על מנת לקבל טיפולים שונים כמו מסאז'ים, פיזיותרפיה, אמבטיות, מעיינות חמים וכיו"ב. והמטרה הראשית? להירגע!
מקור המילה ספא הוא בעיר הבלגית Spa, שממי הנהרות שלה נהגו לשתות אנשים, החולים במחלות שונות (בעיקר כאלו הנגרמות מחוסר בברזל), על מנת להירפא, וזאת עוד בימי הביניים.
המילה ספא היא ראשי התיבות של sanus per aquam (בלטינית = בריאות באמצעות מים). אם כך, המילה ספא פירושה טיפול במים באמצעות טבילה במי מעיינות, אמבטיות, ברכות וכד', וזאת מתוך התפיסה שהיגיינה מגינה ושומרת על בריאותו של האדם.

ספא - מאז ועד היום

כבר בימיו הקדומים של העולם, היו נהוגים טיפולים שונים, הקשורים למעיינות וטיפולים במים לשם ריפוי מחלות, אלרגיות ומכאובים שונים. בתקופה הרומית, היו נהוגים טיפולים בבתי מרחץ ובמעיינות מרפא. בימי הביניים הכנסייה הנוצרית השתלטה על המרחצאות, בטענה כי המרחצאות הציבוריות הפכו למקומות של הפקרות ולהתפשטות של מחלות במקום לריפואן. מאז, השימוש בהם נפסק. במאה ה17, בבריטניה, צברו פופולאריות המרחצאות, שהיו מבוססים על מעיינות חמים ואילו עם התקדמות העולם, במאה ה 19, החלו האנשים לשים דגש גדול יותר על חשיבות ההיגיינה, החלו להתרחץ לעיתים קרובות יותר, והספא קיבל משמעות אחרת, כאשר תפס את תפקידו בתוך עולם הרפואה , האלטרנטיבית.
עם השנים התפתחו הטיפולים, ופתח המאה ה20 ספא הפך למושג הרבה יותר נרחב ולמקום של בילוי ונופש. ברחבי העולם קיימים אתרים ארכיאולוגיים שונים, המעידים על שימוש בספא.
כיום ספא הוא מקום בו ניתן לקבל טיפולים שונים ומגוונים מקשת רחבה של סגנונות, ואף משמש כמקום עזר לטיפולים בקשיים, התמכרויות ועוד. בנוסף לכך, כיום ספא הפך לסוג של נופש עם מותרות, כמו בריכות, ג'קוזי, ארוחות גורמה וכד'.

ספא בישראל

בישראל קיימים עשרות אתרי ספא. הספא מתאים לכל אחד - מהצפון לדרום, יש ספא בדרום ובמרכז, ספא בצפון או ספא בשרון, ממחיר נמוך של כמה מאות שקלים ועד למחיר של אלפי שקלים. כיום הספא משמש לאירועים שונים - ספא ליחיד, נופש רומנטי לזוג, ספא למסיבות רווקות/רווקים, ספא בסגנונות שונים (כמו- ספא מארוק: ספא בסגנון מרוקאי), ספא עם ארוחות, ספא בתוך בתי מלון וכיו"ב.

לסיכום, הספא קיים עוד מימי קדם, וכנראה שאף אחד לא היה שיער אז לאן יגיע. כיום, ספא הוא ממש מקום בילוי, שאליו מגיעים על מנת לנפוש וליטול פסק זמן מהחיים האמיתיים. אז אם אתם קצת לחוצים ורוצים להירגע, אל תהססו ללכת ליום של רוגע ושלווה בספא. יהיה מרגיע!