להזמנות חייגו

09-956-48-50

אחת המשוררות העבריות הידועות, אמרה פעם באחד משיריה המפורסמים והידועים ביותר: "שלפי שיבולים ידקרוך ותמתק דקירתם..." הדיקור הסיני, אכן פועל לטובת גוף האדם ומאפשר טיפול עצמי וטבעי, טיפול מונע וטיפול ההופך את הטיפול בחולי לתחזוקת הבריאות כפי שזו ידועה בעולם הטיפול במזרח הרחוק אשר הולך והופך לקרוב יותר מתמיד.

האם כולנו צרכני "פלאסיבו"?

שיטת הדיקור הסיני היא שיטה ידועה מזה אלפי שנים ושימשה מרפאים בעבר הרחוק הרבה הרבה לפני המצאת האקמול והאופטלגין, כיצד עם כך נהגו אותם אסיאתיים לטפל בכאבי ראש טורדניים, כאבי פרקים שלא נותנים מנוח או דלקות מיגרנות. ובכן, על פי רוב אותם אנשים אשר חיו על פי מסורת קופת הבריאים העתיקים כמעט שלא ידעו על מיחושים... האם הם ידעו משהו שאנחנו לא?

האמת, רחוקה מאוד מההנחה הזאת, שיטות המניעה והריפוי הטבעיות ידועות לעולם מזה שנים רבות, והסודות השמורים אשר עברו מאב לבן בתקופות הקדומות גלוים כעת לעיני ואזני כולם. אנו אנשי המערב, חיים על פי אפקט פלאסיבו, אותה הנחה ואמונה אשר מסייעת בריפוי ושיכוך כאבים באחוז גבוה מול התהליך הכימי של הכדור/משכך הכאבים עצמו. כאשר אנו נוטלים תרופה, אנו נרגעים וחשים כי שלחנו "שליח" שתפקידו לטפל בכאב ולהעלים אותו, אולם התוצאה היא הפוכה לחלוטין, הכאב לא יעלם אלא יתקהה, ובדרך כלל, הפעם הבאה תהיה מעט יותר חריפה ותתגבר. בדרך כלל, בתהליך איטי הנמשך שנים. 

הסיבה היא פשוטה מאוד: הכאבים כרוניים ואקוטיים מוקהים שאינם מטופלים אינם נעלמים אלא מערימים עוד בעיות על הבעיה הקודמת בתוספת לחומרים הכימיים הנצברים בדם. כדי להבין זאת חשבו על המושג שיכוך כאבים או משכך כאבים, מהו השורך של המילה שיכוך, מהי משמעותה? האם שכחה פירושה העלמה והאם, בעיה פיזית או נפשית,  יכולה להעלם באורך פלא ללא טיפול?

בין שתי נקודות עוברת ... עוד נקודה אחת!

האם זה הגיוני? ההיגיון של המזרח הרחוק, מתורגם קצת אחרת אל מול היגיון המערב... שיטת הדיקור הסיני המסורתית, היא שיטה הפועלת על עיקרים מתחום האנטומיה והפיזיולוגיה, המחטים בהם עושה שימוש המטפל במהלך פעולת הדיקור, הינן מחטים קטנות ודקות, בעובי של מחצית הסנטימטר, בנקודות מרכזיות בגוף, השולטות על איברים וכלי דם פנימיים ומרכזיים, האחראיים על אותן נקודות "חלשות", המושפעות בבדרך כלל על ידי גורמים חיצוניים, כמו: זיהום אוויר, לחץ, מחסור בפעילות גופנית ועוד.

 נקודות כמו: כבד, כלי דם, לב, קיבה, לבלב, ריאות ועוד, המחטים מאפשרים הזרמה שווה של דם בין נקודה לנקודה, ולאחר סדרה של טיפולים, הגוף יכול להתחיל לטפל בעצמו ולמנוע בכוחות עצמו כניסת מזיקים שונים והקלה משמעותית על כאבים קיימים.

כחלק מטיפול ספא, הדיקור הסיני מאפשר תחושת רוגע, שחרור, ניקיון רעלים גופניים ונפשיים המאפשרים למטופל להתמסר לטיפול ולצבור אנרגיות גזולות, כתוצאה מלחצים ואינטנסיביות יומיומית.

 היכולת לנקות את הראש ממחשבות, להפוך אותו לדף נקי וחלק במשך שעות ספורות ולחזור למציאות עם מחשבות צלולות ונפש רגועה יותר- האין זו מתנה יקרה מפז?