להזמנות חייגו

09-956-48-50

ג'קוזי בשירות הבריאות

לא מעט השערות וסברות הועלו בנוגע לפן הבריאותי בשהייה בג'קוזי אך, כמה מהן נכונות ומבססות? במאמר הבא ננסה לעמוד על כל העובדות ,יתרונותיו וחסרונותיו של מה שהפך להיות סמל סטאטוס  לאיכות חיים ויוקרה.

מלבד ליוקרה הטמונה בהתקנת ג'קוזי בבית או בגינה, השימוש בג'קוזי הפך לטיפול מציל חיים עבור חלק נרחב באוכלוסייה. מחקרים הצביעו על כך שאנשים הסובלים מכאבים כרוניים יכולים למצוא מזור לכאבם בעזרת טבילה לרבות כאבי גב וכאבי פרקים.

מערכת סילוני המים המדמים עיסוי תראפי ולחיצות על אזורים ממוקדים בגוף מאפשרים הקלה לאנשים הסובלים מדלקות פרקים וניוון שרירים.

מעבר לתהליך העיסוי שהגוף חווה העובדה ששימוש בג'קוזי המשולב במים, מספק למטופל  תחושה של חוסר גרביטציה הדומה לטיפול בבריכות טיפוליות (הידרותרפיה) ובכך הלחץ המופעל על שרירי הגוף פוחת משמעותית ומאפשר הרפיה והקלה על שרירי הגוף.

ג'קוזי ומערכת כלי הדם

טבילה בג'קוזי חמים מדמה פעולה הדומה לתרופות לטיפול בלחץ דם, הווה אומר הרחבת כלי הדם. חמימות המים והלחץ המופעל, גורמים לכלי הדם להתרחב ובכך מסייעים לזרימת דם תקינה ובכך מסייעים בתהליך המטבוליזם  (חילוף החומרים).

כמובן שלאנשים הסובלים מבעיות לחץ דם גבוה צריכים להתייעץ עם הרופא המטפל לפני השימוש בג'קוזי.

הפגת לחצים

שגרת היומיום של מרבית האנשים מהווה מקור ללחץ ומתח נפשי, שבאופן ישיר מייצרים לא מעט מחלות והפרעות כגון הפרעות קשב וריכוז ואף מהווים מקור ברור ומידי בהחלשות המערכת החיסונית. שימוש בג'קוזי מאפשר שחרור מתחים, הפגת מתחים ושיפור איכות השינה.

ניקיון הג'קוזי

בשנים האחרונות הועלתה טענה ששימוש בג'קוזי עשוי לגרום למחלות עור לאנשים בעלי עור רגיש. מכיוון שטמפרטורת המים בג'קוזי גבוהה, קיים סיכוי (במידה והג'קוזי אינו מטופל) שייווצרו  בקטריות המתפתחות בחום.

הסיכוי להיווצרות חיידקים ובקטריות בג'קוזי הינו בעל הסתברות נמוכה  לא שכן אם הג'קוזי עובר טיפולי תחזוקה על מנת לשמור על ניקיון והגינה בסיסיים.

 

כמו כל דבר בחיים, שימוש מוקצן בג'קוזי עשוי לגרום לתופעות לוואי שליליות אך ברוב המקרים טבילה בג'קוזי עשויה להיות ואף הוכחה כאפקטיבית. מבחינה בריאותית, הג'קוזי מטפל במגוון בעיות ומחלות. 

לקריאה נוספת אודות הג'קוזי