להזמנות חייגו

09-956-48-50

...עיסוי, לא רק פינוק

מי מאיתנו לא אוהב לקבל עיסוי מפנק היטב? לעיסויים השונים יתרונות רבים ומגוונים שחלקם הינם גופניים ופיזיים התורמים לבריאות הגוף, וחלקם האחר תורמים רבה ולא פחותה לבריאות הנפש.

ישראלים רבים מנהלים אורח חיים לחוץ ושגרת יומם נעה בין עבודה שוחקת, משפחת תובענית, גידול ילדים, ולעיתים גם טיפול בהורים מזדקנים. במקרים רבים, ישנם לחצים כלכליים, בעיות רפואיות שונות, סכנות פיטורין, ושאר תרחישים לא נעימים שלעתים גורמים להיווצרותם של חרדות שונות ואף לדיכאון.

שחרור מתחים נפשיים

עיסוי טוב ומפנק יכול לסייע רבות בשחרור לחצים שונים. העיסוי הוא סוג של טיפול שגורם למטופל להרגיש טוב עם גופו, מוסיף לו חיוניות ויחד עם זאת, משחרר מתחים נפשיים קיימים. הצורך במספר שעות מרגוע כאלו עושה אך טוב, מחדש אנרגיה והופך את הקיימת לחיובית יותר. עיסוי טוב מייצר הלך רוח חיובי והמוח יכול לייצר פתרונות טובים ויעילים יותר לבעיות מצטברות. ההנאה מהעיסוי היא גורם רב חשיבות ותורמת לנינוחות במסגרת הזוגית והמשפחתית

ישנם סוגי טיפולים ועיסויים שונים ובמסגרתם מופעלים לחצים שונים על רקמות שונות של הגוף. כל עיסוי מסייע בשחרור שרירי גוף, בשיפור זרימת הדם ונוזלי הגוף, ואף בהתמודדות הגוף עם פציעות וכאבים. עיסוי יכול להתרכז באיברים פגועים, בשרירים וגידים מתוחים ולשפר את החלמתם. בפועל, העיסוי גורם להרחבת כלי הדם וכך זרימתו קלה יותר. דם רב יותר זורם כעת ומזין את הרקמות השונות. גם זרימת נוזלי הלימפה נעשית יעילה יותר. הלימפה היא גורם שתפקידו הינו לסלק רעלים מתאי גוף ובעקבות העיסוי קצב סילוקם יגדל. נוזלי הלימפה אינה נעים בגוף עצמאית כמו הדם אלא על ידי התכווצויות והרפיות שרירים ועיסוי חוץ גופני תורם את תרומתו בכך. עיסוי תורם פיזית ונפשית לספורטאים ולאנשים עם פעילות גופנית מוגברת. הוא עוזר לפירוק חומצות שמצטברות בשרירים. בנוסף משחרר הורמונים שמספקים תחושת סיפוק נפשי ורוגע. הוא יכול לשפר רבות מבחינה מנטאלית שחשובה מאוד בספורט הישגי.

יתרונות נפשיים ומנטליים רבים

מעבר ליתרונות הבריאותיים הללו קיימים יתרונות נפשיים ומנטאליים רבים שמגיעים לאחר עיסוי טוב שמזרים דם לרקמות השונות. שחרור לחץ משפיע ישירות במצבים בהם האדם מתוסכל כתוצאה מתקלות, חיכוכים וויכוחים בעבודה, בחברה, בלימודים, ביחסים במשפחה, בזוגיות וכדומה.

הלחץ הנפשי גורם לשחרור הורמונים מסוימים הגורמים לכלי הדם להתכווץ. דבר זה מוביל לאספקת דם מעטה יותר לתאים וגורמת להרעה במצב הבריאות של הסובל. ידוע לכל, כי בריאות הנפש קשורה קשר בל יינתק עם בריאות הגוף, כך, שיש צורך לפרק מעט את השפעה ההדדית השלילית שנגרמת עקב מחלות ובעיות נפש. בכך, ניתן למזער או למנוע לחלוטין, בעיות כמו: מגרנות וכאבי ראש, לחץ דם גבוה, בעיות במערכת העיכול, הפחתת חרדות, דיכאון ועוד. טיפול עיסוי יעיל בגילאים שונים ולשני המינים. מומלץ לקבל עיסוי מרענן ומפנק במכונים, באתרי ספא ובמקומות אחרים אשר שמם הולך לפניהם בתחום.